Mesleklere Özel Masa İsimlikleri

Mesleklere Özel Masa İsimlikleri

Prestijli meslek sahiplerine hediye olarak mesleklere özel masa isimlikleri satın alınabilir. Bu hediyeler işe yeni başlama zamanında, terfi edildiğinde veya doğum günü gibi özel günlerde tercih edilebilir. Böylelikle meslek sahiplerinin ofislerinde masalarında bulundurabilecekleri faydalı bir hediyeye sahip olmaları sağlanmış olur.

Mesleklere Özel Masa İsimliği Kullanma Nedenleri

Mesleğini masa başında yapan kişilerin masa isimliğine sahip olmaları gerekir. Ahşap, pleksiglas, biblolu, mermer ve kristal cam gibi malzemeler kullanılarak üretilen isimliklerin birden fazla kullanım nedeni bulunur. Bu nedenle ürünlerin hediye olarak tercih edilmesinin dışında meslek sahibi kişiler tarafından da satın alınması mümkün olur.

Mesleklere özel masa isimliklerinin kullanılma nedenleri şunlardır;

  • İsim ve unvanın bilinmesini sağlamak
  • İnsanların muhataplarını bulmalarını kolaylaştırmak
  • Meslek sahiplerinin saygın görünmesini sağlamak
  • Kalabalık ofislerde doğru kişiyi bulmayı kolaylaştırmak

Bu nedenler doğrultusunda mesleği yansıtacak detaylara sahip masa isimliğinin satın alınması gerekir. İsimliklerde yalnızca isim ve soy isim yazılabileceği gibi unvan bilgisinin de yer alması mümkün olur.

Mesleklere Özel Masa İsimlikleri
Mesleklere Özel Masa İsimlikleri

Kişiye Özel Mesleki Masa İsimlikleri

Mesleki masa isimlikleri kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerdir. Bu nedenle aynı isimliği birden fazla kişinin kullanması mümkün olmaz. Kişiye özel olarak hazırlanan masa isimlikleri hazırlanırken masaya uygun olmaları dikkate alınır. Bu nedenle boyut konusunda standart ölçülerin olması tercih edilir. Böylelikle masa üzerinde doğru şekilde konumlanması sağlanır.

Mesleğe özel masa isimliklerinin renk seçenekleri bulunur. Bu sayede her kişinin ofisine uyum sağlayacak isimliği satın alması mümkün olur. Örneğin kahverengi rengin ağırlıklı olarak bulunduğu bir ofis için kahverengi detaylara sahip masa isimliğinin kullanılması uyum sağlar.

Mesleklere Özel Masa İsimliği Özellikleri

Yeni mesleğe kavuşan kişilere hediye olarak satın alınabilecek masa isimliklerinin çeşitli özellikleri vardır. Bu özellikler sayesinde hediyenin seçimi kolaylaşır.

Mesleklere özel üretilmiş olan masa isimliklerinin özellikleri ise şunlardır;

  • Masa isimliklerinin yazıları kabartma şeklinde hazırlanmıştır.
  • İsimlikler kalemlik, logo, ataç, kartvizitlik, saat ve heykel gibi parçalardan oluşabilir.
  • İsimlik malzemelerinde ahşap, kristal cam, maun, pirinç, mermer ve pleksiglas yer alabilir.
  • Masa isimliğinin boyutları 24x9cm, 24x12cm, 28x12cm ve 32x20cm şeklinde olabilir.
  • Masa isimliklerinde kabartma yanı sıra uv baskı tekniği de kullanılır.
  • Mesleğe özel isimliklerin siyah, kahverengi, gümüş ve gri gibi renk seçenekleri bulunur.

Masa isimlikleri set halinde de satışa sunulabilir. Bu nedenle beğenilen modelin incelenmesi ve set içerisinde hangi parçaların bulunduğunun öğrenilmesi gerekir. Kullanışlı bir hediye aranıyorsa isimliğin yanı sıra kalemlik, saat, heykel ve kartvizitlik gibi parçaların olduğu modellerden birisi seçilmelidir.

Mesleklere Özel Masa İsimliği Seçimi

Hediye etmek amacıyla mesleklere özel masa isimliği satın alınacaksa seçimin doğru yapılması önemlidir. Doktor için alınacak bir üründe doktor unvanının yazılmasını sağlayacak boyutlara dikkat edilmelidir. Bunun dışında notluk veya saat gibi detayların bulunması istenmelidir. Böylelikle masa isimliğinin hediye edilecek doktorun çalışmasını da kolaylaştırması sağlanmış olur.

Avukatlar için satın alınacak masa isimliğinde adalet simgesinin bulunmasına özen gösterilmelidir. Bunun için terazi veya adalet heykeli detaylı ürünler seçilmelidir. Bunun dışında muhasebeci, belediye başkanı, hakim, noter veya müdür gibi meslekler için unvanı yansıtacak detaylar modellerde aranmalıdır.

Uygun Fiyatlı Mesleki Masa İsimlikleri

Mesleklere özel olarak hazırlanmış olan masa isimliklerinin fiyatları aynı değildir. İsimliğin set halinde olup olmaması fiyatı etkiler. Bunun dışında masa isimliğinde yer alan parçalar fiyatın artışını ya da azalışını sağlar.

Bu nedenle tüm modeller incelenerek uygun görülen masa isimliğinin alınması sağlanmalıdır. Bunun dışında masa isimliğinin üretiminde kullanılan malzeme fiyatı etkiler. Kristal cam, ahşap veya mermer kullanımına göre belirlenen fiyatlar öğrenilmelidir.

Yorum Yap